Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Ewidencja zwrotów dla kasy fiskalnej

Rating:
5.0
Popularity:
Low
Author: Biurokrata.pl
Published: 07/18/2016

Ewidencja zwrotów dla kasy fiskalnej



Ewidencjonując sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej należy prowadzić ewidencję zwrotów dla kasy fiskalnej na wypadek reklamacji lub zwrotu. Gdy klient zwróci towar, trzeba pamiętać, że zwrot do paragonu powinien być przede wszystkim wpisany do ewidencji zwrotów towarów.
Tags:
This e-document has no tags definied.

Dokumenty w tej samej kategorii
Likwidacja środka trwałego

Uszkodzenie środka trwałego w firmie czasem wiąże się z tym, że jego naprawa może okazać się nieopłacalna. Nie pozostaje nic innego, jak dokonać jego likwidacji.

Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną działalnością czasami wiąże się ze zmianą adresu. Adres, czyli informacja o tym, gdzie znajduje się konkretny budynek, jest wykorzystywana dla celów określenia podstawowych danych firmy już podczas jej rejestracji. 



Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Ewidencja zwrotów dla kasy fiskalnej


Ewidencjonując sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej należy prowadzić ewidencję zwrotów dla kasy fiskalnej na wypadek reklamacji lub zwrotu. Gdy klient zwróci towar, trzeba pamiętać, że zwrot do paragonu powinien być przede wszystkim wpisany do ewidencji zwrotów towarów.

Zgodnie z par. 3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych ewidencja zwrotów i uznanych reklamacji powinna zawierać:
     - datę sprzedaży,
       nazwę towaru lub usługi pozwalającą na jednoznaczną ich identyfikację i ewentualnie opis towaru lub usługi stanowiący rozwinięcie tej nazwy,
     - termin dokonania zwrotu towaru lub reklamacji towaru lub usługi,
       wartość brutto zwracanego towaru lub wartość brutto towaru lub usługi będących przedmiotem reklamacji oraz wartość podatku należnego - w
       przypadku zwrotu całości należności z tytułu sprzedaży,
     - zwracaną kwotę (brutto) oraz odpowiadającą jej wartość podatku należnego - w przypadku zwrotu części należności z tytułu sprzedaży,
     - dokument potwierdzający dokonanie sprzedaży,
     - protokół przyjęcia zwrotu towaru lub reklamacji towaru lub usługi podpisany przez sprzedawcę i nabywcę.

W przypadku, gdy przedsiębiorca korzysta z więcej niż jednej kasy, zeszyty zwrotów muszą być prowadzone dla każdej kasy z osobna.
 
Dodatkowo przedsiębiorca powinien stworzyć protokół zwrotu towaru, a także obowiązkowo umieścić w dokumentacji paragon, na podstawie którego zwrot został dokonany. Kwotę zwrotów należy następnie wprowadzić do KPiR ze znakiem ujemnym.


Do góry